Dobra funkcjonalna bielizna leży bezpośrednio na skórze, jest funkcjonalna i ma wiele innych zalet. Zastosowane wysokiej jakości materiały zapewniają najwyższy priorytet sportowemu komfortowi noszenia i wpływają na dobre samopoczucie użytkownika. Bawełniana bielizna właściwie nie nadaje się do uprawiania sportu. Bielizna funkcjonalna natomiast usuwa pot z ciała, pozwala szybko odparować i równie szybko wysycha. Skóra pozostaje sucha a ciało nie utraci ciepła. Bielizna sportowa jest zwykle dopasowana i elastyczna, ma płaskie szwy, które nie pozostawiają śladów na skórze . W zależności w zależności od strefy ciała, strefy wentylacji i izolacji podczas produkcji bielizny sportowej używane są różne tkaniny o różnych parametrach dla różnych stref ciała i w technologii bezszwowej.

Co jest ważne dla bielizny funkcjonalnej?

  • Niezależnie od tego, czy jest to bielizna sportowa do ciepłych temperatur, czy bielizna termiczna do sportów zimowych, najważniejsze cechy bielizny funkcjonalnej są następujące:
  • transport wilgoci na zewnątrz
  • wysoka przepuszczalność dla powietrza
  • szybkie parowanie potu
  • szybkie schnięcie tkaniny
  • tkaniny neutralizujące zapach
  • elastyczny i miły w dotyku materiał

Transport wilgoci: Jednym z najważniejszych punktów odzieży funkcjonalnej jest transport wilgoci na zewnątrz. Dzięki specjalnemu materiałowi wszystkie elementy bielizny sportowej są w stanie lepiej odprowadzać wilgoć i zapewniać wentylację podczas uprawiania każdego rodzaju sportu. Zaletą jest to, że wilgoć nie pozostaje w materiale, ale może odparować na zewnątrz. Dla naszego ciała ma to niebagatelne znaczenie unikniemy w ten sposób wychłodzenia i ewentualnych chorób.

Ochrona przed wychłodzeniem: Oprócz transportu wilgoci funkcjonalna bielizna ma tę zaletę, że jest to materiał, który może również zapobiegać wychłodzeniu. Ochroni mięśnie sportowca i co za tym idzie uchroni przed urazami.

Mniejsze tarcie: funkcjonalna bielizna sportowa nie tylko ma tę zaletę, że transportuje wilgoć, ale także zwiększa komfort noszenia samych produktów. Funkcjonalna bielizna prawie zawsze opiera się na bezszwowej technologii, która w połączeniu z ciasnym krojem zmniejsza tarcie na skórze.

Nie powinna zostawiać odcisków na skórze, szwy nie będą uwierać i uszkadzać skóry a wszelkie otarcia zwyczajnie nie wystąpią.

Bielizna sportowa funkcjonalna: używane materiały.

Bielizna sportowa wykonana jest z włókien syntetycznych, włókien naturalnych lub mieszanki obu tych rodzajów.

Poliester (PES): Przeważnie bielizna sportowa jest wykonana z poliestru. To syntetyczne włókno nadaje się do recyklingu, jest łatwe w pielęgnacji i szybko schnie. Wadą jest to, że poliester nie radzi sobie z zapachem potu. Dlatego bielizna poliestrowa jest często rafinowana jonami srebra, które hamują wzrost bakterii powodujących nieprzyjemny zapach lub też- włókna poliestrowe są już poddane obróbce chemicznej podczas samej produkcji.
Polipropylen (PP): Polipropylen to wysokiej jakości włókno syntetyczne, które praktycznie nie wchłania wilgoci i jest bardzo lekkie.
 Elastyna (EA): elastan (lycra, spandex) sprawia, że ​​funkcjonalna bielizna jest elastyczna i zapewnia doskonałe dopasowanie. Dlaczego powinna być tak blisko ciała? ponieważ „działa” tylko wtedy, gdy jest blisko ciała, elastan znacząco przyczynia się do wysokiego komfortu noszenia
 Wełna merynosów: wełna merynosów jest niezrównanie funkcjonalna. Wełna merynosowa jest lekka, miękka i przytrzymuje ciepło ciała. W naturalny sposób może chemicznie wiązać pot i dlatego nie posiada zapachu.
 Tencel: włókna tencel, wykonane są z pulpy drzewnej (bambus, eukaliptus, kokos), mają bardzo krótki czas schnięcia i chłodzi skórę.

Prawidłowa pielęgnacja bielizny sportowej.

Funkcjonalna bielizna z włókien syntetycznych jest zwykle łatwa do czyszczenia i nie zawiera żelaza. Ważne: Bieliznę bez zmiękczacza należy prać w pralce w temperaturze 30 ° lub 40 ° (należy przestrzegać instrukcji pielęgnacji na wszytej etykiecie).

Pytanie jakie najczęściej zadają klienci kupując bieliznę funkcjonalną wykonaną z wełny merino jest -Jak prać bieliznę z merynosów?

Odpowiadamy -Najlepiej w pralce w temperaturze 30 °.

Funkcjonalna bielizna sportowa dla każdego sportu.

Dziś taka funkcjonalna odzież jest noszona w prawie każdym sporcie i podczas każdej aktywności sportowej lub rekreacyjnej w tym, jogging, joga, fitness, piłka nożna, piłka siatkowa, ręczna, strzelanie z łuku i inne. Jej zalety dostrzegą również inni aktywni sportowo ludzie. Jazdę na nartach również nie można sobie wyobrazić bez używania bielizny funkcjonalnej. Ale to nie wszystko, niektóre gwiazdy muzyki również jej używają zwłaszcza podczas koncertów na żywo.

Jeżeli zdecydujesz się na bieliznę sportową wybieraj zawsze sprawdzonych producentów, którzy wytwarzając bieliznę sportową koncentrują się na badaniach i posiadają własne laboratoria, testują odzież podczas różnych form ruchu i aktywności sportowej.

Zdecydowanie nie polecamy kupowania taniej tzw. bielizny funkcjonalnej,  nie posiada ona lub posiada nikłe walory bielizny funkcjonalnej i zwyczajnie nie zapewni nam odpowiedniej ochrony, nie mówiąc już o tym, że po prostu nie opłaca się jej kupować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Wpisz swoje imię