Kobiety od zawsze były bardzo skupione na swoim wyglądzie: dzisiaj nosi się bieliznę korygującą po to, aby poczuć się lepiej we własnej skórze, nosimy body pod obcisłym podkoszulkiem lub ulubionym sweterkiem albo pod letnią sukienką. Brzuch, nogi, ramiona możemy dowolnie ukrywać i odkrywać a niektóre partie ciała odpowiednio uformować.

Od gorsetu po bieliznę korygującą

Pierwsze gorsety były już w XVI wieku – odzież ta należała do bielizny noszonej codziennie i odpowiadała ówczesnym wymogom, jej zadaniem było stworzenie sylwetki w modnej, prostej linii. Przez stulecia, w zależności od trendu, pożądany kształt sylwetki oczywiście się zmieniał i był dostosowywany do popularnych trendów mody począwszy od klasycznego kształtu klepsydry do kształtu litery S. Kobiety nosiły, więc gorsety i były one modne aż do początku XX wieku. Z jednej strony niebywale modne i pożądane a z drugiej te ciasne sznurowanie zagrażało zdrowiu. Wraz z feministycznym ruchem kobiet i jego siłą gorsety odchodziły do lamusa a kobiety, no cóż pozbyły się niewygodnych i szkodliwych gorsetów.

Gorsety zostały wygnane a w ich miejsce na początku lat 30-tych XX wieku pojawiły się majtki z wysokim stanem. Dzisiaj myśląc o takich majtasach przychodzą  takie właśnie spodnie- bezkształtne, w kolorze skóry, niewygodne, brzydkie i niezbyt seksowne. I takie właśnie były.

Współczesna bielizna modelująca nie jest już tak szokująco brzydka. Modelujemy sylwetkę oraz poszczególne jej części zupełnie inaczej a i bielizna korygująca nazywana inaczej modelującą jest dziś sexy, pokazuje styl i świadomość mody, rezygnuje ze ściskania i wystających szwów i daje kobiecie coś zupełnie innego: pewność siebie, komfort i dobre samopoczucie!

Bielizna korygująca dzisiaj

Bielizna korygująca inaczej shapewear, pochodzi z języka angielskiego i oznacza „bielizna kształtująca sylwetkę”. Shapewear robi dokładnie to, co robiły kiedyś gorsety i wysokie majtki, dzisiejsza bielizna jest zupełnie inna i żadna kobieta nie wstydzi się ją nosić. Nie są już niemodnymi, obowiązkowymi częściami garderoby ale są dostępne w seksownych kolorach i często z koronkowymi wstawkami, produkowana w różnych stylach. Można więc kupić klasyczne body,  majtki z wysokim stanem, minimizery, biustonosze push-up, koszulki modelujące oraz stroje kąpielowe, które również wymodelują nasza sylwetkę. Wszystkie posiadają ten sam efekt i jest dostępny we wszystkich rozmiarach, przeznaczone są dla każdej kobiety bez względu na wiek.

Oczywiście główny nacisk kładziony jest na funkcję shapewear. Na czym ona polega?, dzięki znacznej zawartości elastanu wywierany jest delikatny nacisk na ciało, dzięki czemu uwypuklane są te atrybuty sylwetki, na których nam najbardziej zależy oraz tuszujemy te obszary figury, które zdecydowanie nam się nie podobają. Najczęściej kobiety podkreślają talię, uwydatniają biust, modelują pośladki lub uda.

Bielizna wyszczuplająca Felina pozostaje rozwiązaniem dla wszystkich problemowych obszarów. Nawiasem mówiąc, właśnie to pokazują nam gwiazdy ekranu udowadniając, że bielizna korygująca nie jest tylko dla pulchnych lub starszych kobiet. Można je znaleźć w praktycznie każdej szafie i nie jest już tematem tabu.

Bieliznę modelującą można również nosić na co dzień niezależnie od własnej figury możemy uzyskać taką sylwetkę o jakiej tylko marzymy. Bielizna shapewear umożliwia uzyskanie bardziej płaskiego brzucha, pośladków bardziej uniesionych, biust może stać się większy lub mniejszy. Wszystko wg własnego uznania i własnego stylu. Każda kobieta może optymalnie kształtować swoją sylwetkę i swoje ciało oraz czuć się komfortowo w swoim ciele każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Wpisz swoje imię