Biustonosze do karmienia

Biustonosze do karmienia, muszą być nie tylko wygodne, ale i praktyczne. Mają za zadanie spełniać wiele funkcji. Począwszy od ochrony biustu kobiety, skończywszy na ułatwieniu jej procesu karmienia w każdej sytuacji. Powinny zatem dobrze leżeć, podtrzymywać piersi, jednocześnie ich nie uciskając. Ich klapa ma odpinać się cicho i szybko, aby nie obudzić śpiącego obok piersi maluszka. 

Zmierzmy się z wyborem biustonosza do karmienia

Biustonosz do karmienia najlepiej będzie nabyć jeszcze przed rozwiązaniem, niemniej jednak nie wcześniej niż przed zakończeniem 8 miesiąca ciąży. W tym okresie piersi nie powiększają się już tak znacząco, jak w poprzednich miesiącach. Stanik wraz z klapą do karmienia będzie przydatny już w szpitalu. Ponadto, kiedy wrócimy do domu z noworodkiem, zapewne nie będziemy mieć czasu, ani możliwości, aby wyjść gdziekolwiek na dłuższe zakupy. 

Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego biustonosza do karmienia, warto zmierzyć się dokładnie w biuście i pod biustem, a swój rozmiar ustalić przy pomocy tabel rozmiarów, które dostępne są u producentów. Jednakże warto mieć na uwadze, iż smak ustalenie rozmiaru to zdecydowanie za mało. Zanim dokonamy zakupu, warto przymierzyć co najmniej kilka modeli i wybrać ten najlepszy, dopasowany do naszych potrzeb i gustu. Pamiętajmy także o tym, że podczas wyboru stanika niezwykle pomocna może okazać się brafitterka, która w profesjonalny sposób doradzi nam wybranie właściwej miseczki i rozmiaru stanika, tak aby biustonosz był wygodny w użytkowaniu i idealnie pasował. 

Wybierając biustonosz chwilę przed porodem, pamiętajmy aby od obwodu pod biustem odjąć około 10 centymetrów, bo o tyle mniej więcej zmniejszy się on po rozwiązaniu. Jeżeli w ciąży nie przybrałaś zbyt wielu kilogramów, w czasie karmienia będziesz z dużym prawdopodobieństwem nosiła biustonosze do karmienia z takim samym obwodem, jak przed ciążą. Same piersi, a tym samym wielkość miseczki, nie zmniejsza się po porodzie, a bywa nawet, iż nieco się powiększa. Rozmiar miseczki w stanika, który przeznaczony jest dla matki karmiącej będzie zatem większy o jakieś 2 cm od tego, który nosiłaś w czasie ciąży. 

W okresie połogu, gdy stabilizuje się laktacja, piersi zmieniają swój rozmiar kilkakrotnie w przeciągu doby, w zależności od tego, czy kobieta jest już po karmieniu, czy jeszcze przed nim. Dlatego tak istotne będzie, aby bielizna była wykonana z elastycznego materiału i dopasowywała się w razie potrzeby do ciała – nie może być za mała, ani za duża. 

Dlatego pamiętajmy zawsze, iż obwód pod biustem to istotna miara. Na ogół kobiety, które kupują biustonosz ze zbyt dużym obwodem, narzekają na to, iż nie podtrzymuje on właściwie biustu. Często stosowanym sposobem na korygowanie dyskomfortu jest wówczas regulowanie ramiączek. Niemniej jednak niestety nie rozwiązuje to problemu, ponieważ nazbyt ściągnięte ramiączka są przyczyną podnoszenia się tylnej części stanika do łopatek, co zaś w przypadku za małej miseczki powoduje wysuwanie się miseczek dolną częścią biustonosza. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Wpisz swoje imię