Każdy biustonosz na początku procesu produkcji otrzymuje określone kształt i profil oraz zadania jakie ma do wykonania.
Biustonosz typu soft musi być wykonany z materiałów bardzo mocnych i trwałych ale jednocześnie oddychających i przewiewnych. Biustonosz typu soft składa się z podstawowych składników taśmy piersiowej podtrzymującej, zapięcia, miseczek, fiszbin oraz ramiączek. Biustonosz wykonany jest bez żadnych usztywnień miseczki, musimy pamiętać że biustonosz typu soft otula niemal całą pierś więc musi być wykonany z wysoko gatunkowego delikatnego materiału typu mikrofibra, tiul, koronka lub dzianina. Materiał ten musi być delikatny i rozciągliwy ale tylko w określonych granicach aby spełniać zadania jakie stawia przed nim producent. W przypadku biustonoszy miękkich nazywanych soft występują dwa rodzaje z fiszbinami lub bez fiszbiny.

Biustonosze soft

W tej kategorii biustonoszy większość producentów oferuje modele gładkie, jednokolorowe, kryjące, pełne w ograniczonej palecie kolorów co dla wielu kobiet nie jest wystarczające, bo ile można mieć w szafie biustonoszy czarnych, białych i beżowych.

Kolorowe biustonosze soft ?

Na szczęście jest na rynku kilka firm oferujących szeroki wybór bielizny damskiej w bardzo urodziwych kolorach. Każda z nas powinna mieć w szafie biustonosz w kolorze kremowym, czerwonym, brązowym a może niebieskim lub granatowym wydaje się, że to takie klasyki w kobiecej kolorystyce, bo kojarzą się a porami roku i bez względu na kolorystyczne trendy w modzie te kolory pozwalają dopasować kolorystycznie bieliznę do odzieży wierzchniej.  Ekskluzywne biustonosze soft wykonane są najczęściej z tiulu lub transparentnej koronki bogato zdobionej szlachetnym haftem. Bez względu na kolor podstawę każdego biustonosza soft stanowi taśma nośna zapinana na plecach na dwie a przy większych rozmiarach miseczek na trzy haftki. Miseczka samego biustonosza oparta jest najczęściej na fiszbinie wszytej w tunel pod tak zwanym „jajkiem” czyli dolną częścią miseczki. Tutaj rozróżniamy dwa rodzaje miseczek pierwsza to biustonosz cały jednorodny wykonany z materiału w jednym kolorze jest on najczęściej gładki i kryjący. Druga grupa to biustonosza ozdobne gdzie dolny element miseczki jest gładki mocny i stabilny natomiast górna część miseczki jest ozdobiona transparentnymi elementami wykonanymi z różnych materiałów mogą to być szlachetne koronki, hafty, lub nowoczesne tiule pokryte zdobieniami.

Biustonosz soft występuje w dużych miseczkach, dlatego bardzo często producenci dla lepszego dopasowania biustonosza do anatomicznych kształtów kobiety stosują fiszbinę pod miseczką. Fiszbina ma zadanie stabilizować konstrukcję biustonosza i odpowiednio go dopasować do piersi oraz właściwe umiejscowić jego dolną krawędź tak aby dolna listwa biustonosza przylegała bezpośrednio pod piersiami. I tutaj dotykamy ważnego zagadnienie pamiętajcie przy odpowiednio dobranym obwodzie biustonosza fiszbina musi przylegać do ciała pod piersią, a biustonosz z fiszbinami powinien w 60% podtrzymywać piersi na listwie piersiowej a pozostałe ok 40 % na ramiączkach. Ale w dobrych konstrukcjach biustonoszy występuje jeszcze jedna fiszbina umiejscowioną za miseczką, pod pachą. Ta krótka pionowa fiszbina wszyta w taśmę nośną uniemożliwia zwijanie i zsuwania się dolnej lub górnej krawędzi listwy oraz ogranicza przesuwanie się całej konstrukcji. Fiszbina stabilizująca to mały detal a ogromna wygoda i komfort noszenia. Proszę pamiętać, że obecnie kilku producentów produkuje również modele typu soft bezszwowe czyli konstrukcja miseczki pozbawiona jest przeszyć, które naturalnie wzmacniają konstrukcję. Jednym z takich producentów jest firma Felina która stosuje bardzo praktyczną i wygodną zasadę, że w biustonoszach soft poszerza się szerokość ramiączek przy większych rozmiarach biustu i szerokość postępuje w zależności od obwodu i wielkości miseczki, tak aby same ramiączka nie wżynały się w ramiona w trakcie wielogodzinnego użytkowania.

Biustonosze Felina są bardzo wygodne nie ocierają ciała są dobrze dopasowane do budowy kobiety ważne jest również to, że materiały użyte do produkcji bielizny Felina są najwyższej jakości nie drapią i nie gryzą od wewnętrznej strony są miłe przewiewne i trwałe.  Biustonosze typu soft to największa grupa biustonoszy na rynku, są to produkty kierowane głównie dla kobiet o pełniejszych piersiach, dla kobiet wymagających od biustonosza prawidłowego podtrzymania biustu, bo dobrze dobrany biustonosz przy dużym biuście, nie zsuwające się ramiączka, nie rolująca listwa piersiowa to wielogodzinny komfort i wygoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Wpisz swoje imię