Kobieca bielizna jest niezwykle delikatna. Aby jej nie uszkodzić, niezwykle ważne jest stosowanie odpowiednich zasad jej prania oraz suszenia. Dzięki temu zostanie wydłużona jej żywotność. Najwięcej kłopotów kobiety mają z figami oraz z biustonoszami.

Jak prać biustonosze?

Biustonosz to część bielizny, która powinna być prana ręcznie, najlepiej w letniej wodzie, z wykorzystaniem zwykłego mydła w płynie lub specjalnego płynu przeznaczonego do prania ręcznego. W trakcie takiego ręcznego prania, należy pamiętać o tym, by nie pocierać materiału, z którego jest wykonany stanik, lecz delikatnie go ugniatać. W ten sposób zminimalizowane zostanie ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów stanika. W przypadku braku czasu można wyprać biustonosze w pralce. Należy jednak pamiętać o tym by robić na krótkich cyklach i w zimnej wodzie, z dodatkiem niewielkiej ilości detergentów, pamiętając także o zapinaniu staników przed włożeniem ich do bębna pralki, by ostre elementy zapięcia nie rozerwały przez przypadek materiału. W kontekście tego co napisałem powyżej celowym jest kupowanie bielizny dobrej jakości dlatego że jest ona znacznie bardzie wytrzymała, znacznie dłużej zachowuje swoje prawidłowe parametry określone przez producenta a elastyczne wstawki zachowują elastyczność i sprężystość. Eleganckie i trwałe biustonosze Felina można kupić online w sklepie Felina.

Zasady suszenia biustonoszy

Biustonoszy nie można suszyć w suszarce. W ten sposób może dojść do zmiany wielkości i struktury miseczek, a także do zniszczenia fiszbin. Najlepszym rozwiązaniem, po wypraniu staników, jest ich delikatne wyżęcie i powieszenie na zwykłym wieszaku na ubrania, nad wanną. Z powodzeniem zmieszczą się tam nawet 4 staniki.

Jak prać figi?

Figi powinno się prać ręcznie, najlepiej w misce z ciepłą wodą i płynem do prania, ale dobrze sprawdzi się także woda z dodatkiem płatków mydlanych. Bielizna damska powinna być w taki sposób namaczana przez około pół godziny. Następnie można z niej delikatnie sprać brud i wypłukać, pamiętając o tym bo stosować raczej ugniatanie niż ucieranie. Figi można także wyprać w pralce, ale tylko na najkrótszym programie, przy najniższej temperaturze. Możliwe jest pranie w pralce bielizny bawełnianej lub poliestrowej, wykluczone jest natomiast takie pranie delikatnej bielizny koronkowej.

Zasady suszenia fig

Najlepszym sposobem na suszenie fig jest położenie ich na ręczniku, w pozycji leżącej. Figi powinny suszyć się w temperaturze pokojowej by uniknąć negatywnego wpływu na nie czynników atmosferycznych. W ten sposób nie dojdzie do ich rozciągnięcia się lub szybkiego zniszczenia delikatnego zwykle materiału, z którego zostały wykonane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Wpisz swoje imię